Akcesoria do fotelików samochodowych i nie tylko

Bez fotelika samochodowego nie obejdą się rodzice, którzy podróżują z dzieckiem autem. Jednak na tym zakupy się nie kończą. Do wyboru jest sporo akcesoriów do fotelików, które ułatwiają i uprzyjemniają podróż z najmłodszą pociechą. Na co warto postawić? Sprawdźmy!

Lusterko do fotelika samochodowego

Zaczynamy od propozycji, która nie wydaje się być oczywista, a przynajmniej nie jest pierwszą myślą rodziców, gdy szykują się do podróży z dzieckiem. Mowa o lusterku do fotelika samochodowego. Jaką spełnia funkcję? Przede wszystkim rodzice i maluszek mogą nawiązać kontakt wzrokowy. To ważne szczególnie podczas długich podróży.

Lusterko do fotelika samochodowego przydaje się, gdy dzieci lubią się wiercić, szybko się nudzą, ale i jako niemowlaki potrzebują mieć poczucie, że rodzic jest blisko, widzi, obserwuje, uśmiecha się. Takie akcesorium można łatwo zamontować. Nie zajmuje wiele miejsca, za to stwarza możliwość spoglądania na maluszka nawet w trakcie jazdy. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze niż wtedy, gdy rodzic prowadząc auto, co chwila odwraca głowę. Tutaj ułamki sekund mają znaczenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Lusterka tego typu przyjmują różne kształty i mogą być odmiennie mocowane, w zależności od potrzeb. Znajdziemy je na przykład w ofercie, jaką posiada sklep dla dzieci Wozki-foteliki.pl. To niedrogi, a jakże przydatny element dodatkowy, która ponadto może estetyką wpisywać się w potrzeby dziecięcych klimatów.

Nakładki na i pod fotelik

Rodzice powinni zainwestować w dwa rodzaje nakładek, o ile chcą uniknąć mozolnego czyszczenia fotelika samochodowego oraz wnętrza auta. Pierwsza nakładka ma za zadanie chronić tylko fotelik, w którym siedzi dziecko. Specjalnie wyprofilowana, miękka, łatwa w zakładaniu i zdejmowaniu. Chroni przed zabrudzeniami fotelik samochodowy, a jej czyszczenie jest znacznie prostsze niż zmagania z ciężkim i nieporęcznym fotelikiem, w którym siedzi dziecko.

Drugi rodzaj nakładki to produkt zakładany tym razem na siedzisko samochodowe. Po co takie akcesorium? Aby zabezpieczyć tapicerkę auta, która łatwo może ulec zniszczeniu, uszkodzeniu i rozmaitym zabrudzeniom, gdy bezpośrednio na niej kładzie się fotelik samochodowy.

Organizery na podręczne rzeczy

Do wyboru są także organizery, które najczęściej wiesza się na „plecach” przedniego fotela samochodowego. Spełniają funkcje dwojakiego rodzaju. Z jednej strony chronią fotel i jego tapicerkę, ponieważ nie da się uniknąć śladów dziecięcych stópek i bucików. Z drugiej zaś posiadają rozmaite kieszonki, w których można schować całą gamę rzeczy.

W takim organizerze zmieszczą się podręczne artykuły do pielęgnacji dziecka w trakcie postojów. Małe przekąski i butelki z napojami, które nieco starsze dziecko może samo wyjąć, aby z nich skorzystać podczas podróży. Uchwyty na książeczki, parasol, pojemne kieszonki na zabawki. To wygodne i proste w zastosowaniu akcesorium, które pozwala także zadbać o porządek w aucie.

Aby umilić podróż dziecku

Podczas podróży wiosną i latem, nie da się uniknąć promieni słońca, które silnie operują. Gdy przebijają się przez zamkniętą szklaną szybę, są jeszcze bardziej odczuwane, szczególnie przez wrażliwą skórę dziecka oraz jego oczy. Taka jazda staje się mocno uciążliwa dla dziecka. Można temu zaradzić, wybierając osłony montowane na bocznych szybach. Dostępne są te uniwersalne, ale i kolorowe, kształtne, z postaciami z ulubionych bajek dzieci. Dzięki temu mamy do dyspozycji kolejny element, który chroni przed słońcem, ale i pozwala nieco zająć dziecko w trakcie wyprawy.

Dłuższe podróże sprawiają, że maluchy szybko się nudzą. Stają się marudne i ostatecznie droga jest męcząca i dla pociechy, i dla rodziców. Aby sobie z tym poradzić, warto wybrać specjalny uchwyt montowany z tyłu zagłówka przedniego fotela. W nim da się umieścić tablet bądź telefon. Dzięki temu dziecko podczas jazdy jest w stanie oglądać ulubioną bajkę.

Regularne podróżowanie z pociechą wymaga cierpliwych przygotowań. Decydując się na opisane akcesoria, można sprawić, że nawet najdłuższa wyprawa będzie o wiele mniej uciążliwa, przyjemna, a czas upłynie szybciej niż nam się wydaje.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge