Damska bielizna na każdą okazję – udane zakupy

Damska bielizna to temat nie tabu, aczkolwiek wciąż dość trudny, i to wbrew pozorom właśnie dla pań. Problem jawi się za każdym razem, gdy idziemy do sklepu i szukamy odpowiedniego rozmiaru. Z pomocą przychodzą brafitterki, ale czasami to wciąż zbyt mało, by dobrać komfortową i przy tym piękną bieliznę. Kolejnym problemem jest natomiast jej przechowywanie. Brak wymarzonej garderoby sprawia, że delikatne staniki i figi upychamy byle jak i byle gdzie. Jak sobie zatem poradzić zarówno w zakupem bielizny, jak i jej przechowywaniem?

Damska bielizna idealnie dobrana

Doskonały dobór rozmiaru to klucz do sukcesu. Gdy bielizna jest dobrze dopasowana, to od razu staje się wygodniejsza. Dodaje pewności siebie i sprawia, że w każdej sytuacji czujemy się komfortowo. Z rozmiarem może nam pomóc wspomniana brafitterka, jednak nie każda kobieta decyduje się na jej pomoc. Nie oznacza to, że czeka nas klęska na zakupach. Każdy producent ma swoją rozmiarówkę i nierzadko okazuje się, że dany rozmiar w jednym sklepie, różni się i to znacząco, od rozmiaru bielizny wyszukanej u zupełnie innego producenta. Przymiarka to zatem podstawa, a do tego kierowanie się tabelami rozmiarów.

Panie mogą również znaleźć sporo porad, w jaki sposób dokonywać pomiarów samodzielnie, by móc bez problemu dopasować rozmiar tej szczególnej części garderoby. Damska bielizna wcale nie musi wiązać się z zakupami całodniowymi, uciążliwymi i ostatecznie nieudanymi. Odrobina cierpliwości, znajomość własnego ciała i prawidłowo dopasowany rozmiar – i mamy sukces!

Garderoba na bieliznę

Najlepszą opcją byłaby możliwość posiadania garderoby, w której znalazłoby się miejsce nie tylko na odzież, buty i torebki, ale również na bieliznę. Jeśli zapewnimy jej odpowiednie przechowywanie, a nie tylko użytkowanie, to posłuży nam długi czas. W przypadku braku obszernej garderoby dającej szansę na wygospodarowanie oddzielnych szuflad czy szafek, warto skorzystać z prostych i praktycznych rozwiązań.

Damska bielizna może zagościć w specjalnych organizerach do szuflad. Dostępne w różnych rozmiarach, materiałowe bądź z tworzywa, z odpowiednimi przegródkami, zapewnią, że bielizna się nie odkształci. Poza tym niektóre organizery są tak skonstruowane, by można było zabrać je ze sobą w podróż. Jako oddzielną torbę czy coś na kształt małej walizeczki bądź dla pakunku znajdującego miejsce w dużej walizce.

Wszelkiego rodzaju kosze na bieliznę, koszyki do łazienek, pojemniki wykonane z różnych materiałów. Niekoniecznie muszą służyć jedynie na typowo łazienkowe akcesoria, produkty do kuchni czy narzędzia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by estetyczne „opakowanie” znalazło swoje miejsce w bieliźniarce, na jednej z szafowych półek bądź w komodzie. Poza tym to okazja, by urozmaicić domową aranżację.

Damska bielizna wymaga szczególnego traktowania, bo wykonana z delikatnych i drogich materiałów, jest podatna na odkształcenia i uszkodzenia, a takiej z pewnością nie chcemy nosić!

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge