Formy silikonowe do pieczenia – warto wiedzieć

Silikonowe akcesoria na dobre zagościły w naszych kuchniach. Doskonale sprawdzają się podczas wykonywania rozmaitych czynności. Do tego stawiamy coraz chętniej na silikonowe formy i foremki, dzięki którym można uzyskiwać bajeczne kształty wypieków. Producenci zaoferowali nam wykonanie, które właściwie nie ma wad. No może poza jedną – wyższą ceną. Czy jednak liczba zalet nie sprawia, że wyższy koszt staje się tylko i wyłącznie przeszkodą do pokonania, inwestycją? Sprawdźmy!

Silikon kuchenny – materiał bezpieczny

Kuchenny silikon jest przede wszystkim bezpiecznym materiałem. Guma po podgrzaniu wydziela zapach. Silikonowe formy wyglądają podobnie i są również elastyczne, ale pod wpływem temperatury tak naprawdę nic się z nimi nie dzieje. Silikon kuchenny jest bezwonny. Do tego w takich formach możemy piec aromatyczne ciasta, a tuż po umyciu mięsną zapiekankę czy pasztet. Zapytamy – co z aromatami? Nic, bo silikonowa forma nie tylko sama ich nie wydziela, ale również jest odporna na aromaty produktów, które w niej pieczemy.

Walory użytkowe

Formy silikonowe do pieczenia nie wymagają smarowania tłuszczem czy też podsypywania mąką. Nasze wypieki nie przywrą i nie przypalą się. Nie będzie również problemu z ich wyjęciem z takiej formy, a to między innymi za sprawą elastyczności.

Silikon kuchenny świetnie przewodzi ciepło, dzięki czemu każdy z naszych wypieków charakteryzuje się równomiernym wypieczeniem. Ryzyko zakalca, miejsc przypieczonych bądź jeszcze surowych, jest znikome.

W formach silikonowych możemy nie tylko piec, ale i mrozić. Poza tym taka forma jest odporna na gwałtowne zmiany temperatury. Możemy wyjąć ją z zamrażalnika i wstawić od razu do piekarnika, bez strachu o to, że ulegnie jakimkolwiek uszkodzeniom. Ponadto forma szybko stygnie, więc jest bezpieczniejsza w codziennym użytkowaniu. W szczególności, gdy po kuchni kręcą się pociechy bądź pieką ciasta i ciasteczka razem z nami.

Wcześniej wspomniana elastyczność wpływa na bezproblemowe przechowywanie. Ponadto warto zauważyć, że silikonowe formy możemy używać nie tylko w piekarnikach czy w zamrażalnikach. Bez problemu sprawdzą się w kuchenkach mikrofalowych, jak i myte w zmywarce.

Kolorowe i kształtne wykonania

Silikonowe formy i foremki dostaniemy w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Cukiernicy amatorzy wyczarują prawdziwe cuda – słodkie czy słone. Profesjonaliści równie chętnie skorzystają z możliwości, jakie dają silikonowe wykonania. Dzieci poczują się zachęcone do wspólnego gotowania czy pieczenia, a przy tym będzie to dla nich bezpieczne zajęcie.

Jeśli szukamy propozycji wysokiej jakościowo, o pożądanych walorach użytkowych, a do tego ciekawej, silikonowe formy będą w sam raz na nasze potrzeby.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge