Jak nakładać sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy dodają uroku i wydobywają prawdziwe piękno kobiecego spojrzenia. Warto jednak pamiętać, że ich naturalny wygląd zależy w ogromnym stopniu od wyboru konkretnego produktu oraz sposobu jego aplikacji. Panie, które stosowały już w przeszłości sztuczne rzęsy z pewnością miały okazję zauważyć, że za ich sprawą oczy mogą stać się bardziej wyraziste i wyglądać nieziemsko pięknie albo nienaturalnie, wręcz groteskowo. Jak należy je aplikować, by nie śmieszyły, a zachwycały?

Kwestią, której nie wolno zaniedbać, jest odpowiedni dobór rzęs. W zależności od zamierzonego efektu oraz rodzaju urody wybór może być zupełnie inny.

Wybieramy najlepsze rzęsy

Chcesz wydłużyć swoje rzęsy, czy jedynie je zagęścić? Zależy Ci na naturalnym wyglądzie, czy efektem, którego potrzebujesz, jest nieco przerysowana, teatralna aparycja? Zależnie od Twoich potrzeb, możesz wybierać spośród wielu różnych modeli sztucznych rzęs. Uwagę należy zwracać na ich długość oraz gęstość. Do osiągnięcia naturalnego efektu zazwyczaj wystarczają rzęsy o długości 6 mm. Czasem może się okazać, że konieczne będzie ich skrócenie.

Przy zakupie odpowiednich modeli rzęs, dobrze jest sprawdzić, z czego zostały wykonane. Najlepiej prezentują się te, które mają pochodzenie naturalne. Do ich produkcji może posłużyć futro norek syberyjskich lub proteiny jedwabiu. Przy aplikacji warto pamiętać także o tym, że w zewnętrznym kąciku oka rzęsy powinny być nieco dłuższe niż w kąciku wewnętrznym.

A zatem, jak nanosić rzęsy, by uzyskać wymarzony efekt?

Sprawdź, jak to się robi…

Sztuczne rzęsy można nakładać samodzielnie albo w gabinecie kosmetycznym. Druga opcja wiąże się z koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu i nie należy do najtańszych. W tym przypadku kosmetyczka do naturalnej rzęsy klientki dokleja rzęsę sztuczną. Zdecydowanie tańszą alternatywą jest wybór sztucznych rzęs na pasku. Tańszą, ale czy lepszą? Wiele pań jest zachwycona efektem. Co istotne, zabieg taki można wykonać samodzielnie w zaciszu własnego domu.

Pierwszym krokiem do samodzielnej aplikacji rzęs jest oczywiście ich właściwy wybór. W kolejnym etapie będzie konieczne dopasowanie długości paska z rzęsami do indywidualnych potrzeb. Zazwyczaj bowiem pasek ma nieco większą długość od górnej powieki. Należy przy tym pamiętać, że przycięta część paska powinna się znaleźć w zewnętrznym kąciku oka, dzięki czemu rzęsy będą tam dłuższe. Zanim jednak zaczniemy je nanosić, trzeba pomalować tuszem naturalne rzęsy.

Pasek ze sztucznymi rzęsami smarujemy delikatnie załączonym do opakowania specjalnym klejem. Kiedy klej nieco przeschnie, można nanosić pasek z rzęsami na górną powiekę. Rzęsy naturalne ze sztucznymi łączymy, delikatnie łapiąc je między dwa palce, a następnie jeszcze raz nanosząc na nie tusz.

W ten sposób można uzyskać bardzo zadowalający efekt. Głębia spojrzenia i gęsty wachlarz rzęs, a przy tym w pełni naturalny wygląd potrafi zachwycić nawet najbardziej sceptyczne osoby. Warto przy tym wspomnieć, że sztuczne rzęsy na pasku są wielokrotnego użytku i mogą być noszone wiele razy.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge