Komplet szklanek na każdą okazję

Komplet szklanek jest niezbędny w każdym domu. Do codziennego pijania herbaty czy kawy, ale i wtedy, gdy chcemy spróbować chłodzonych napojów. Wbrew pozorom konstrukcja szklanki, jej wykonanie, wysokość czy też zdobienia, mają spore znaczenie. Zarówno podczas serwowania wybranych napojów, jak i biorąc pod uwagę aranżację, nie tylko kuchenną.

Komplet szklanek – nie tylko do kawy czy herbaty

Szklanki zwykle wybieramy z myślą o pijanych codziennie napojach. To kwestia indywidualnych upodobań, bo część z nas woli korzystać z kubków. Wydają się być bowiem nieco bardziej praktyczne, ze względu na opatrzenie uszkiem do trzymania. Szklanka ze spodeczkiem to jednak wykonanie, które staje się zdecydowanie bardziej eleganckie i estetyczne. Idealne więc nie tylko na co dzień, ale i podczas przyjmowania gości.

Komplet szklanek, w zależności od wybranego wykonania, posłuży również do podawania wody czy kolorowych napojów. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na wysokość szklanek. Te najwyższe, delikatnie rozszerzające się ku górze, są idealne do zimnych napojów. Alkoholowych i bezalkoholowych, ale za to z bąbelkami. Równie dobrze chłodne i orzeźwiające napoje można podawać w niższych szklankach. Taki komplet może znaleźć swoje zastosowanie nie tylko do napojów, ale i deserów. Warstwowo ułożone owoce z bitą śmietaną bądź dowolnego rodzaju słodki deser, w niskiej i pękatej szklance, będzie się świetnie prezentował.

By alkohol smakował wyśmienicie

Dobrze już wiemy, że szampan podany w wysokim kieliszku, powoli uwalnia bąbelki i aromaty. Tak zaserwowany i dodatkowo schłodzony, smakuje najlepiej. Nie inaczej jest w przypadku innego rodzaju trunków, które wymagają zastosowania odpowiedniego szkła. Chociażby whiskey zaoferuje najwięcej pożądanych aromatów i najlepszy smak, gdy zostanie podana w szklance z grubego szkła, o szerszych rantach.

Komplet szklanek do wybranych trunków to zakup, który przyda się podczas domowych imprez. Nie powinno zabraknąć go na wyposażeniu każdego, kto lubi eksperymentować z przyrządzaniem rozmaitych napojów, ale i zależy mu na ciekawym sposobie podania.

Piękne, ale i praktyczne

Szklanki, niezależnie od tego, do jakiego rodzaju napojów mają posłużyć, powinny być wysokie jakościowo i dopasowane do aranżacji kuchennego wnętrza, choć nie tylko. Na co dzień wystarczą zwykłe szklanki, bez zdobień, rzeźbień, w standardowym kształcie. Gdy często witamy bliskich lub znajomych i chcemy im podać przyrządzony przez siebie koktajl czy też w elegancki sposób pragniemy zaserwować różnego rodzaju napoje, można postawić na ozdobny komplet szklanek.

Wybór jest na tyle duży, by z powodzeniem każdy znalazł szklanki, które będą praktyczne, ale i odpowiadające stylistyce wybranego pomieszczenia.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge