Lampy i żyrandole do każdego wnętrza

Oświetlenie jest w stanie zmienić wystrój naszego wnętrza i to każdy. Lampy i żyrandole, które goszczą w mieszkaniach czy dużych domach, spełniają funkcje praktyczne. Dzięki ukierunkowanemu światłu jesteśmy w stanie skoncentrować się na pracy lub zrelaksować tuż przed snem, ale to nie wszystko. To świetny pomysł na ozdobę wnętrza. Nie innowacyjny, ale z pewnością stwarzający duże pole do popisu dla każdego właściciela domu.

Lampy i żyrandole, które zapadają w pamięć

Przypomnijmy sobie ulubione filmy czy widziane na żywo wnętrza, w których oszałamiały kryształowe, masywne żyrandole. Nowoczesne lampy podłogowe, jakich dotąd nie było nam dane zobaczyć z bliska. Niecodzienne konstrukcje lamp wiszących, które jednym wpadają w oko i stają się ich niedoścignionym marzeniem, innym zaś w ogóle nie przypadają do gustu. Na rynku krajowym oraz zagranicznym znajdujemy szeroką paletę konstrukcji i projektów, od mniej lub bardziej znanych producentów.

Pośród klasycznych żyrandoli, to właśnie te kryształowe, lśniące i ogromne, najczęściej stają się zapamiętane. Same w sobie są luksusowe i bardzo gustowne. W naszej wyobraźni komponują się z przestronnymi wnętrzami. Dużymi holami, ponad którymi, centralnie na suficie swoje miejsce znajduje bogato zdobiony żyrandol. Nie tylko gwarantujący pięknie oświetlone wnętrze, ale i w wyjątkowy sposób podkreśloną urodę kręconych schodów.

Wśród produktów, jakie stanowią lampy i żyrandole, jednym z najbardziej zaskakujących projektów, jest konstrukcja firmowana nazwiskiem Marcusa Tremento. Jego lampy tworzone są ze świecących rurek. Choć wyglądają, jak pełne okręgi elektroluminescencyjnych przewodów, tak naprawdę świecą tylko półokręgi. Skąd zatem taki efekt? Wrażenie, że świecą całe okręgi, powoduje odbicie w lustrzanym materiale. Świecące rurki ułożone są w dość tradycyjne kształty lampy, ale efekt końcowy jest unikalny.

Tego typu najbardziej zaskakujących projektów nie brakuje. Czy to jeszcze modny design, czy może już przesada? Dopóki znajdują się klienci gotowi zapłacić nawet wysokie sumy za takie projekty, dopóty możemy mówić o modnym akcencie oświetleniowym. Główna różnica polega jednak na tym, że takie lampy same w sobie stają się dziełami sztuki. Niekoniecznie użytkowymi.

Co wybrać?

Jeśli pozwala na to budżet finansowy, a popularne i bezpieczne rozwiązania nie zadowalają, można poszukać takich designerskich i innowacyjnych konstrukcji oświetleniowych. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę, że te futurystyczne wykonania lub lampy, które nawiązują do naprawdę odległej przeszłości, nie sprawdzą się w standardowym biurze czy zwykłym salonie. Dopełnią z kolei wystroju wnętrza, które w każdym calu ma zachwycać, budzić emocje i niekoniecznie oferować spójną aranżację.

Nawet pośród powszechnie oferowanych propozycji oświetleniowych, znajdą się lampy i żyrandole, które będą zapierać dech w piersiach. Oferując funkcjonalność i efekt dekoracyjny, ale nie stając się jedynie dziełem sztuki, które z praktycznym oświetleniem niewiele ma wspólnego.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge