Majówka – czas prezentów. Jakie opakowania sprawdzą się najlepiej?

W maju czeka nas wszystkich, jedno bardzo ważne święto – Dzień Matki. Niemała liczba rodzin szykuje się również do I Komunii Św. Swoich pociech. Poza tym znajdą się i tacy, którzy będą szukać prezentu na urodziny, imieniny, ślub i wiele innych okazji. Wybór podarunku to czasami wyzwanie, ale jego opakowanie także nie jest bez znaczenia. W końcu przyjemność odkrywania zawartości, ładna torebka czy papier – walory estetyczne, to elementy składające się na atmosferę dawania prezentów. Jak zatem wybrać opakowanie?

Kolorowe torebki prezentowe

Najprostszym sposobem jest zakup kolorowej torebki prezentowej. Najlepiej, by była wykonana z dość trwałego i wytrzymałego materiału, ponieważ nikt nie chce, by jego prezent w transporcie uległ jakiemukolwiek uszkodzeniu. Torebki posiadają sznureczek, dzięki czemu łatwo się je przenosi. Szeroka paleta wzorów, kolorów i zdobień do wyboru sprawia, że taką torebkę można z powodzeniem dobrać do wieku, płci czy upodobań osoby, która ma otrzymać prezent, a nawet uwzględniając charakter podarunku – nie tylko jego rozmiar.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast ozdobnej torebki wybrać białą lub jednokolorową. Prostą, ale bardzo estetyczną, a nawet elegancką. To najlepsze rozwiązanie, jeśli prezent ma trafić w ręce osoby, która nie jest dla nas znajomym, rodziną, a podarunek spełnia raczej oficjalną rolę, aniżeli symbolizuje uczucia. Takie proste wykonania, w szerokiej palecie kolorystycznej, oferuje producent opakowań.

Atutem jednokolorowych, papierowych torebek jest również to, że można popuścić wodze wyobraźni i własnoręcznie je przyozdobić, nadając indywidualnego charakteru całemu podarunkowi. To opcja dla osób lubujących się w DIY, ale i pragnących w ten sposób wyrazić szczególne uczucia do drugiej osoby.

Kartoniki, pudełka i pudełeczka

Czasami ozdobna torebka nie nadaje się do zapakowania prezentu. Jest zbyt mała bądź nie oferuje takiej wytrzymałości, jakiej potrzebujemy do bezpiecznego dostarczenia cięższego i nieporęcznego podarunku. Innym zaś razem chcemy w sposób niebanalny zapakować drobiazg, jak biżuterię. Na takie okoliczności sprawdzają się pudełka różnego rodzaju.

Dopasowanie pod względem rozmiaru, koloru, jak i możliwości obciążenia, to kwestie techniczne, na które będziemy zwracać uwagę. Warto jednak zadbać nie tylko o to, ale i ciekawą kolorystykę, wygodny uchwyt, finezyjny kształt lub ponownie produkt, który będzie można własnoręcznie podpisać bądź ozdobić.

Opakowanie prezentu nie jest najważniejsze. Można by wręcz powiedzieć, że zawartość sama w sobie także nie jest kluczowa, bo liczy się pamięć, gest i nierzadko symbolika. Jeśli jednak dokładamy starań, by nasz podarunek był od początku do końca dopracowany, dostosowany do charakteru, zainteresowań czy osobowości osoby mającej otrzymać prezent, warto chwilę pochylić się także na tym, co w pierwszej chwili dojrzą oczy.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge