Meble kuchenne w zabudowie – poznaj ich wady i zalety

Remontując kuchnię, musimy zdecydować, czy zaaranżujemy ją, wykorzystując meble kuchenne w zabudowie, czy przy pomocy gotowego produktu dostępnego w sklepach. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. O ile jednak, wybierając gotowy produkt, musimy czasem iść na kompromis, o tyle meble w zabudowie mogą zostać dokładnie dopasowane do naszych wymagań oraz wielkości i układu pomieszczenia.

Meble kuchenne w zabudowie to doskonała alternatywa dla osób, które lubią nietypowe rozwiązania albo spersonalizowane i dostosowane do indywidualnych wymagań meble. Dzięki temu mamy realny wpływ nie tylko na wielkość i ilość szafek, ale możemy też dokładnie zaplanować ich układ, uwzględniając przy tym warunki panujące we wnętrzu.

Meble kuchenne w zabudowie do nietypowych pomieszczeń

W niektórych przypadkach trudno o lepsze wyjście z sytuacji niż wykonanie zabudowy kuchennej na indywidualne zamówienie. Dotyczy to przede wszystkim pomieszczeń o nietypowym i trudnym do zaaranżowania układzie. W taką charakterystykę wpisują się między innymi kuchnie umieszczone na poddaszu. Trudność w zaaranżowaniu przestrzeni mogą tu stwarzać skosy.

Innym przykładem tego typu pomieszczeń są te, które posiadają wnęki lub charakteryzują się stosunkowo niewielką powierzchnią. Każdy z tych przypadków wymaga indywidualnego podejścia do projektowania przestrzeni i zastosowania układu mebli, który pozwoli możliwie najlepiej ją wykorzystać.

Meble w zabudowie i ich najważniejsze cechy

Meble kuchenne w zabudowie mają wiele zalet. Niestety nie są wolne również od wad. Tą, o której najczęściej wspominają inwestorzy, jest ich cena. Koszt wykonania takich mebli może być różny w zależności od regionu kraju oraz samego wykonawcy. Jednak niemal w każdym przypadku zapłacimy tutaj więcej niż przy zamówieniu gotowego produktu z popularnej sieciówki. Na cenę wpłynie oczywiście także rodzaj zastosowanych materiałów oraz systemów do przechowywania. Z kolei w przypadku gotowych mebli ich koszt możemy obniżyć, decydując się na samodzielny montaż.

Zaletą mebli w zabudowie jest dowolność kreowania własnej przestrzeni. Wspólnie ze stolarzem, który podejmie się wykonania takiej zabudowy, możemy stworzyć wstępny projekt kuchni i mieć realny wpływ na jej wygląd, rodzaj frontów, wysokość szafek i zastosowanie nieoczywistych i niedostępnych w przypadku gotowych mebli rozwiązań.

Dobry fachowiec na wagę złota

Meble kuchenne w zabudowie to przede wszystkim możliwość optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Nie bez znaczenia jest tu pomysłowość wykonawcy oraz jego umiejętność przewidywania, która pozwoli ocenić, jakie rozwiązania okażą się najbardziej funkcjonalne i najwygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Czy ten, którego wybierzemy, będzie to potrafił?

Na początku warto zapoznać się z ofertą wykonawcy i zobaczyć kilka jego przykładowych realizacji. Wielu stolarzy na podstawie projektu zabudowy kuchennej będzie w stanie dokonać wstępnej wyceny wykonania i montażu mebli. Dokładny koszt będziemy jednak w stanie poznać po ustaleniu wszystkich szczegółów oraz dokonaniu pomiarów pomieszczenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru wykonawcy można zasięgnąć opinii jego innych klientów. Warto też zapoznać się z ofertami kilku wykonawców i porównać je pod względem kosztów oraz jakości mebli. Wybierając najlepszą z nich, mamy większą szansę na to, że meble kuchenne w zabudowie w pełni spełnią nasze oczekiwania.

Ocena
Posted in Dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge