Sprzątanie w domu – ułatwiamy nielubiane zadania

Sprzątanie w domu to całe mnóstwo czynności, których nikt z nas nie lubi wykonywać. Oczywiście znajdą się i ci, którzy bez problemu umyją okna i chętnie złapią za odkurzacz kolejnej soboty. Tak naprawdę jednak, lubimy ład, harmonię, czynność i porządek. Wszystko to, co musimy wykonać, by tak było, nie należy do naszych hobby. Mamy jednak szansę znacząco ułatwić i przyspieszyć sprzątanie. W jaki sposób?

Sprzątanie w domu – przydatne akcesoria

W pierwszej kolejności powinniśmy wyposażyć się w akcesoria, narzędzia czy urządzenia, które znacząco skrócą czas, jaki poświęcamy na sprzątanie. Warto trzymać się ogólnej zasady, że w najniższych kosztach trudno będzie znaleźć sensowny odkurzacz czy mop do mycia podłóg. Sęk nie tkwi w tym, by wydawać horrendalne kwoty na modne rozwiązania. Musimy jednak brać pod uwagę, że brak pewnych elementów wydłuża nasz czas sprzątania, a przecież czas i wysiłek też kosztują!

Jeśli już kupujemy nowy odkurzacz niech będzie wyposażony w kilka różnych końcówek. Szybko dostaniemy się nawet w trudno dostępne miejsca i zakamarki. Pozbędziemy się kurzu i zabrudzeń dosłownie w kilka sekund, zamiast marnować kolejne minuty na próby wyczyszczenia szmatką żeberek kaloryfera.

Sprzątanie w domu wymaga rozwiązań sprytnych. Niekoniecznie najdroższych wybranych spośród nowości. Zamiast drogiego mopa obrotowego zainwestujemy w wiaderko z dobrą wyciskarką. Nie włożymy wiele więcej wysiłku w to, by mop był mokry, ale nie kapało z niego, a różnice w cenie mogą wynosić nawet ponad 100 złotych.

W kuchennym królestwie

W kuchni przyda nam się kilka akcesoriów, które ułatwią nie tylko sprzątanie w domu, ale i utrzymanie porządku w późniejszym czasie. Za kilka złotych możemy nabyć gąbeczki czy szczoteczki do mycia naczyń i garnków, które opatrzone są dozownikiem na płyn. To bardzo wygodna propozycja, która sprawdza się podczas mycia.

Na dwukomorowym zlewie możemy zawiesić specjalny pojemnik na gąbkę i inne akcesoria do mycia. Oszczędzamy miejsce i nie brudzimy blatów wokół zlewu.

Zarówno do prac wykonywanych w kuchni, jak i innych pomieszczeniach, decydujmy się na ściereczki z mikrofibry. Doskonale wchłaniają, świetnie radzą sobie nie tylko z kurzem, ale i innego rodzaju zabrudzeniami. Po użyciu można je wyprać i nie stracą na swoich właściwościach.

Nielubiane okna i łazienkowe kabiny prysznicowe

Sporo problemów stwarza nam mycie okien oraz kabin prysznicowych. Do wysokich okien ciężko dosięgnąć. Szklane drzwi kabiny prysznicowej również są wysokie. Z powodzeniem możemy postawić na specjalne myjki, którymi łatwo i sprawnie ściągniemy wodę z płynem tuż po myciu. Bez pozostawiania smug i zacieków.

Takich przydatnych i ciekawych akcesoriów jest całe mnóstwo. Wystarczy rozejrzeć się w sklepie. Przeanalizować, które czynności sprawiają nam najwięcej trudności i pod tym względem dobierać produkty. Sprzątanie w domu nie musi być koszmarem. Od nas zależy, jak przebiegnie.

Ocena
Posted in Dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge