Zdrowa cera to efekt zdrowego snu

Zgodnie z odkryciem amerykańskich naukowców zdrowa cera to efekt, na jaki będziemy mogli liczyć, jeśli zapewnimy sobie wystarczającą porcję snu. Nie tylko jej ilość, ale również jakość wpływa na kondycję i wygląd skóry. Jak wskazują badania, osoby, które źle sypiają, szybciej starzeją się, a ich skóra ma znacznie mniejszą zdolność regeneracji.

Promienna i zdrowa cera to marzenie wielu z nas. Amerykańscy badacze utrzymują, że znaleźli lek, który pomoże nam to osiągnąć. Do tego lek jest całkowicie naturalny i przyjemny w aplikacji. Sen, bo o nim tu mowa, ma zbawienny wpływ na nasz organizm oraz kondycję skóry. Niestety wiele osób zdaje się o tym zapominać i zaniedbuje zdrowie brakiem wystarczającej dawki snu.

Skąd takie wnioski?

Badania prowadzone były przez badaczy z ośrodka badawczego Skin Study Center przy Szpitalu Uniwersyteckim w Cleveland. Jako pierwszym  udało im się udowodnić, że zła jakość snu znacznie przyspiesza procesy starzenia się skóry. Potwierdzają to kobiety, które nie przesypiają wystarczająco dużo czasu w ciągu nocy. To właśnie one uskarżają się na przedwczesne pojawianie się zmarszczek.

Zdrowa cera a czynniki zewnętrzne

Nasza skóra to pierwsza bariera, która chroni organizm przez niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Występujące w środowisku toksyny oraz promienie UV oddziałują na  skórę w negatywny sposób. To, jak sobie z nimi poradzi, zależy w dużej mierze od jej kondycji, a ta z kolej od ilości i jakości snu.

Wyniki przeprowadzonych badań

Wyniki badań wykazały znaczące różnice pomiędzy kondycją skóry kobiet, które  wysypiały się dobrze oraz tych, które narzekały na jakość snu. U tych drugich wykazano znacznie bardziej zaawansowane oznaki starzenia się skóry. Wstępowały liczne zmarszczki, brak elastyczności oraz przebarwienia skóry.

Zdrowa cera to nie wszystko

Jak się okazuje, brak snu ma znacznie poważniejsze konsekwencje dla naszych organizmów niż tylko zdrowa cera. Bardzo często pojawia się też problem z nadwagą. Kobiety niewysypiające się wyróżniają się wyższym wskaźnikiem masy ciała BMI niż te, które śpią prawidłowo. Zależność taką zauważono u niemal połowy objętych badaniem kobiet.

Dlaczego tak się dzieje

Wyniki przeprowadzonych przez naukowców badań jednoznacznie wskazują, że kobiety, które lepiej wypoczywają w ciągu nocy, znacznie lepiej radzą sobie z negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych na ich skórę. Zdecydowanie częściej wyróżnia je zdrowa cera, która dodatkowo ma zdolność szybszej regeneracji. Jak wskazano, regeneracja jest u niż nawet o 30% szybsza niż u kobiet cierpiących z powodu zbyt małej dawki snu.

Brak snu w negatywny sposób wpływa również na organizm. Wśród osób źle sypiających częściej występuje nadwaga, a co za tym idzie gorsza samoocena.

Warto zapamiętać

Niska jakość snu zaznacza się bardzo negatywnym wpływem na kondycję organizmu. Widać to  między innymi po nadwadze, z którą walczą osoby źle sypiające oraz gorszej kondycji ich skóry. Skóra nie tylko gorzej wygląda, ale również znacznie wolniej się regeneruje. Jeśli zatem chcemy, by wyróżniała nas zdrowa cera, nie powinnyśmy zapominać o odpowiedniej dawce snu. Warto stworzyć w sypialni właściwe warunki do spokojnego snu i oddać się w objęcia Morfeusza.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge